Standardy higieny i czyszczenia
Dystrybuowany przez firme "KiM" S.C

Zgodnie ze środowiskiem– dla człowieka i natury

Tylko natura ulega samoistnemu oczyszczaniu. W każdym innym przypadku firma HWR-CHEMIE oferuje odpowiednie rozwiązania. Zróbmy coś dla siebie i środowiska - dzięki produktom firmy HWR-CHEMIE.

Było to w styczniu 1988 roku, gdy w Monachium założona została firma HWR-CHEMIE GmbH z celem zaoferowania chroniących środowisko produktów o dobrej jakości również konsumentom przemysłowym.

Od samego początku nie było zaplanowane wytwarzanie produktów o charakterze masowym, lecz przede wszystkim dalszy rozwój, produkcja oraz dystrybucja wysokogatunkowych koncentratów czyszczących i dezynfekcyjnych, jak też produktów konserwujących. Wyroby te miały być możliwie łatwe w użyciu, tzn. zagrożenie wynikające z użycia tych wyrobów powinno zostać wyeliminowane.

W tych zakresach stosowania, w których nie było to całkowicie możliwe, potencjał zagrożenia powinien zostać zredukowany do ilości możliwej do przyjęcia. Równie ważnym kryterium było zachowanie wartości oczyszczanego obiektu.

Konsekwentne dążenie przedsiębiorstwa do tego celu i wynikający z tego sukces spowodowały,że wynajęty budynek w Monachium zrobił się wkrótce za mały. W miejscowości Emmering, 20 km na zachód od bram Monachium, firma HWR-CHEMIE znalazła odpowiednią parcelę i w grudniu 1994 można się było już wprowadzić do nowego budynku firmy.

Wyposażony we wspaniałe i nowoczesne biura, laboratoria rozwoju i kontroli, hale produkcyjne i magazynowe zespół wykwalifikowanych specjalistów poświęca się tutaj zagadnieniom z zakresu higieny, czyszczenia i dezynfekcji.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie za granicą, HWR-CHEMIE jest również reprezentowana przez partnerów dystrybucyjnych w innych europejskich krajach.

Od 1997 roku dystrybutorem produktów HWR-CHEMIE w Polsce jest Firma KiM s.c. z siedzibą w Żywcu.